Potraviny, které ovlivňují zánět dásní
Naše zuby nám častokrát způsobují nepříjemnosti. Bolest zubů, zánět dásní či nachlazení – to vše dokáže být velice nepříjemné. Nejčastějším onemocněním zubů, se kterým se setkávají lidé po celém světě, je zánět dásní. Představuje onemocnění, které je ve většině případů způsobeny nesprávnou nebo nedostatečnou zubní hygienou. Při zánětu dásní je důležitá i včasná prevence, díky které dokážete včas zabránit vzniku tohoto onemocnění. Dokonce i potraviny mohou průběh tohoto onemocnění ovlivnit. Víte, o které se jedná?
S těmito potravinami si při zánětu dásní poradíte levou-zadní
Existuje několik varovných signálů, které vám napovídají o tom, že byste léčbu zánětu dásní neměli příliš oddalovat. Avšak nejen nesprávní ústní hygiena, ale i genetika, kouření a užívání alkoholu a v neposlední nesprávné stravovací návyky dokáží vznik zánětu dásní ovlivnit. Existují potraviny, pomocí kterých však toto onemocnění eliminujete. Jedná se o potraviny, které jsou bohaté na obsah vitaminu C a bioflavonoidy, které mají podpůrné účinky na zubní tkáň a dásně. Zařaďte do svého jídelníčku borůvky, ostružiny, červené hrozny a citrusové plody. Pokud si každý večer dopřejete pohár červeného vína, i tím prokážete svým dásním velkou službu, nakolik je také bohaté na vitamin C. Tkáň je také důležitá. Chcete-li podpořit jeho obnovu, začněte konzumovat potraviny, které jsou bohaté na kyselinu listovou. Jedná se například o všechny druhy ovoce a zelený zeleniny (brokolice, okurka nebo salát), ořechy nebo rýži. Ve vaší kuchyni také najdete mnoho pomocníků, kteří vám při boji s tímto onemocněním zaručeně pomohou. V každé domácnosti najdeme med. Věděli jste však, že slouží jako výborný prostředek před vznikem zánětlivých onemocnění? Doporučuje se ho aplikovat na zuby a okolí dásní po vyčištění zubů. Pozitivně je ovlivňuje i citronová voda, sůl či ocet.
Potraviny, které při zánětu dásní ze svého jídelníčku vylučte
Některé potraviny vznik zánětu podporují a člověk by se jim měl vyhýbat nejen v případě, jestliže v jeho těle nějaký zánět již existuje. Při jakémkoliv zánětu se nedoporučuje užívat alkoholické nápoje a kouřit. Záněty v těle také podporují i výrobky z červeného masa či uzeniny. Plnotučné mléko či tučný smetanový sýr raději také vyměňte za plnohodnotnější potraviny, jakými je například organicky odstředěné mléko, tvaroh či měkké sýry.
Díky správným informacím dokážeme efektivně předcházet tvorbě zánětů v našem těle. Pokud vás tato problematika zajímá, navštivte stránku https://duvodkusmevu.cz/, kde najdete množství zajímavých informací.