Kompozitné podlahy alebo ako vymeniť podlahu len raz za život
Laminát, vinyl, korok či drevo. Zrejme najznámejšie materiály na podlahu do bytu či domu. Ak budete s niekým konzultovať tieto materiály v podlahovom štúdiu, je dosť možné, že počas rozhovoru padnú do reči aj kompozitné podlahy. Tie predstavujú najnovší trend v tejto oblasti a spájajú do jedného odolnosť vinylu, produkt na báze prírodných materiálov a cenovú dostupnosť pre zákazníka. V nasledujúcich riadkoch si teda predstavíme prednosti kompozitných podláh.
Kompozitné podlahy a čo vám dokážu poskytnúť
Kompozit je vyhľadávaným materiálom najmä pre svoju všestrannosť. Uplatnenie si nájde prakticky v akomkoľvek priestore. V domácich podmienkach bytu či rodinného domu je jeho použitie prakticky bez obmedzenia. Pri typoch podláh menovaných hneď v prvej vete článku nás často limituje fakt, že ich nemôžeme použiť do niektorej z miestnosti. Problémom býva častokrát kuchyňa či kúpeľňa, kde je zvýšené riziko rozliata tekutiny či vlhkosť. Kompozitné podlahy toto nezaujíma a týmto vplyvom dokážu ľahko odolať. Investícia do kompozitu sa oplatí taktiež do priestorov s vysokou záťažou podlahovej plochy a frekvenciou ľudí. Napríklad laminát sa môže pomerne rýchlo opotrebovať. Reprezentatívne priestory by sme preto mali vybaviť radšej kompozitnými podlahami. Odporúčanými priestormi, kde môžu nájsť svoje uplatnenie, sú zo strany ich výrobcov a predajcom najmä úrady, školy a škôlky, obchodné domy, kancelárie či priestory nemocníc. Podlaha má vysokú triedu záťaže a producenti častokrát garantujú doživotnú záruku.
Ak by sme chytili do rúk kompozitnú dosku, určite by sme si všimli jej štruktúru, ktorá je tvorená z viacerých vrstiev a materiálov. Jej vrchná časť, viditeľná zhora po jej namontovaní, je tvorená nosnou doskou s vodeodolnou úpravou. Jednu z vrchných častí taktiež tvorí trvanlivá polypropylénová vrstva, ktorá zabezpečuje odolnosť kompozitných podláh aj pred teplotami okolo 170°C. V strede dosky je enormne pevná nosná doska s veľkou hustotou prírodných vlákien. Najspodnejšiu vrstvu tvorí korková podložka plniaca protihlukovú funkciu.
Ak by sme porovnávali laminát a vinyl s ohľadom na pocit tepla, tak druhý menovaný materiál by určite vyhral. Kompozitné podlahy sú ešte o level teplejšie. Vďaka svojej štruktúre a reliéfu na vrchnej časti pripomínajú drevo, čo jej majiteľovi prináša prirodzenú imitáciu dreva. Podlahové štúdiá dnes ponúkajú desiatky dizajnových prevedení a rôznych imitácií dreva.
Tie najkvalitnejšie podlahy nájdete na našej internetovej stránke https://www.kvalitne-podlahy.sk/.